Halloween 1 Halloween 2 Halloween 3 Halloween 4 Halloween 5
<< > || >>
feed-image

Aktuality

Deň otvorených dverí

Prečítané: 1x

Riaditeľstvo Základnej školy v Haniske Vás pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 26. marca 2020 od 7.50 hod do 14.00 hod.

Pripravili sme pre Vás:

-     prehliadku priestorov školy

-     prácu žiakov na vyučovacích hodinách cez interaktívne tabule

-     prácu žiakov v krúžkovej činnosti

-    využitie popoludňajšieho času v školskom klube

Zápis do prvého ročníka

Prečítané: 12x
Milí rodičia budúceho prváčika, 

pozývame Vás na zápis Vášho dieťaťa do prvého ročníka, ktorý sa uskutoční 3. apríla 2020 od 14:00 do 18.00 hod. a  4. apríla 2020 od 8.00 do 12.00 hod.  v priestoroch našej základnej školy. 

Nezabudnite si so sebou doniesť: 
- rodný list dieťaťa 
- občiansky preukaz
- vytlačenú elektronickú prihlášku (nie je povinná, avšak nájdete ju na stránke školy tu: https://haniskaskola.edupage.org/text5/)

Zápis do prvého...
Zápis do prvého ročníka Zápis do prvého ročníka

Testovanie 9-2020

Prečítané: 4x

Základné informácie k testovaniu 9-2019


Testovanie žiakov 9. ročníka sa uskutoční 1. apríla 2020. Cieľom testovanie je: 

- získať obraz o výkonoch žiakov na výstupe z nižšieho stredného vzdelávania

- porovnávať výkony jednotlivých žiakov a škôl

- poskytnúť školám a verejnosti spätnú väzbu a kompexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania


Testovať sa budú žiaci z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. 


Povolené pomôcky: kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré pero

Nepovolené pomôcky: mobily, študijné materiály, učebnice

Ak sa žiak nedostaví na riadny termín testovania, náhradný termín je 15. apríl 2020 avšak nie priamo v škole, ale v krajskom meste.

Lyžiarsky výcvikový kurz na Jahodnej

Prečítané: 6x
Lyžiarsky výcvik zahájilo 23 lyžiarov, z toho 12 začiatočníkov a 11 mierne pokročilých. Ďalšiu skupinu tvorilo 16 snowboardistov. Žiaci boli rozdelení do štyroch družstiev podľa lyžiarskej a snowboardovej zdatnosti. Kurzu sa zúčastnili štyria inštruktori a pedagogický dozor. Práca inštruktorov bola náročná, hlavne prvé dva dni, pretože bolo potrebné naučiť začiatočníkov základom lyžovania a jazdy na snowboarde. 

Prvá skupina lyžiarov - začiatočníkov - sa učila ovládať lyže, učili sa oblúky v pluhu a jazdu po spádnici. Neskôr sa zdokonaľovali v oblúkoch a zvládli jazdu na vleku. 

Druhá skupina lyžiarov - pokročilých -sa uberala na zdokonalenie zjazdu lyžiarskych zručností. Posledný deň sa uskutočnili preteky, kde si žiaci vyskúšali svoje schopnosti a zručnosti. 

Tretia a štvrtá skupina snowboardistov - začiatočníkov - sa venovala so základnými pravidlami manipulácie so snowboardom, základných postojov a pádov, so základnou formou jazdy z kopca dole. 

Počasie a podmienky na lyžovanie a snowboardovanie boli veľmi dobré. Popoludní, keď bolo teplo, býval na svahu ťažší sneh. Lyžiarsky výcvik ukončili všetci žiaci. 

Halový futbalový turnaj mladších žiakov

Prečítané: 4x
Dňa 22. februára 2020 sa v športovej hale v Čani uskutočnil futbalový turnaj. Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev a to: FK Geča, FK Kokšov Bakša, FK Seňa, FK Haniska, FK Čaňa a FK Ždaňa. 

Hralo sa systémom každý s každým. Turnaj odštartoval už o 8.00 ráno. Naši sa v prvom zápase stretli s mužstvom FK Čaňa. Po trošku zakríknutom začiatku, kedy sme inkasovali hneď dvakrát, sa naši chlapci rozohrali k veľmi dobrému výkonu. Podarilo sa nám znížiť na 1:2. Potom sme súpera pritlačili, ale na vyrovnávajúci gól to už nestačilo a prehrali sme 2:1.

V druhom zápase sme si poradili s družstvom FK Ždaňa v pomere 3:1. 

Ďalší zápas sme hrali proti Seni, ktorá sa nakoniec stala aj víťazom turnaja. Dlho sme vyhrávali 2:1, ale v poslednej sekunde zápasu sa Seni podarilo vyrovnať na 2:2. Chlapci odohrali výborný zápas a ako jedinému družstvu sa im podarilo uchmatnúť aspoň bod proti víťazovi turnaja - Seni. 

Zvyšné dva zápasy sme vyhrali a to 2:0 proti Geči a 2:0 proti Kokšov Bakši. S bilanciou troch výhier, 1 remízy a 1 prehry a zo ziskom 10 bodov obsadili naši chlapci skvelé 3. miesto. Ušla sa nám ešte jedna cena a to pre Riška Čarného, ktorého spolu s hráčom z Kokšov Bakše vyhlásili za NAJLEPŠIEHO HRÁČA TURNAJA. Chlapci dostali aj medaile, pekný pohár a futbalovú loptu. 

tréner Marcel Majoroš

Neprehliadnite

14.decembra 2019 - Vianočná akadémia v Sokoľanoch o 15.00 hod. 

15. decembra 2019 - Vianočná akadémia v Haniske od 14,30 hod. 

17. decembra 2019 - Vianočné turnaje

19. decembra 2019 - Vianočný koncert v kostole

20. decembra 2019 - Triedne vianočné posedenie pod jedličkou

PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Operačný program vzdelávanie

Anketa

Nová stránka

Ako sa Vám páči nová stránka školy?

2
Chválitebná (2)
(0)
3
Dobrá (3)
(0)
0
Dostatočná (4)
(0)
0
Nedostatočná (5)
(0)
1
Výborná (1)
(0)
» Prejdite na anketu »
Nemáte povolenie hlasovať! Prihláste sa alebo si vytvorte konto.
Copyright © 2012 - 2020 ZŠ Haniska and design by za.jo.net