feed-image

Vianočná výzva Ministerstva vnútra

Prečítané: 8x

Pred Vianocami vydalo Ministerstvo vnútra SR výzvu pre deti na tému: ,,Nakreslite nám vianočné pozdravy". Obrázky od detí z materských aj základných škôl sa stávajú námetom vianočných pohľadníc, ktoré Ministerstvo vnútra rozosiela svojim partnerom. Na túto výzvu zareagovala pani vychovávateľka Mgr. Lenka Šemnická i triedna učiteľka Mgr. Lívia Sajková. Štvrtáci nakreslili svoje zimné obrázky s vianočnou tematikou, ktoré zaslali na ministerstvo a netrpezlivo čakali na výsledky. Začiatkom januára sme obdŕžali ďakovný list za zapojenie do výzvy aj za pekné vianočné obrázky. Malé darčeky s logom MV SR získali žiačky: Daniela Ondočková, Nina Papugová a Patrícia Pohorencová. Tešíme sa z ich úspechov.

Mgr. Lenka Šemnická, Mgr. Lívia SajkováS triednou učit...
S triednou učiteľkou S triednou učiteľkou
Jedna z výherký...
Jedna z výherkýň Jedna z výherkýň
Výherkyne
Výherkyne Výherkyne
S cenami
S cenami S cenami

Naša adventná cesta

Prečítané: 29x
Tohtoročný Advent sme v našej škole prešli netradičnou cestou - skladali sme puzzle. Prvý adventný týždeň boli zapojení žiaci všetkých ročníkov. Cez veľkú prestávku prichádzali dvaja žiaci za každú triedu, podľa čísel vložili do obrazu svoj kúsok skladačky. Žiakov vyberali triedni učitelia podľa jednoduchého kľúča – ako odmenu za snaživosť či dobré správanie... Zapisovali sa do zošita – na to určeného. V prvom týždni bolo veľa dohadov, čo z toho asi bude. No v druhom týždni, keď už boli v škole len žiaci I. stupňa, sa obraz začal jasne rysovať, až sa v piatok 10. decembra 2021 vďaka snaživosti detí odkryl celý obraz. Teda žiaci svojou snaživosťou poskladali puzzle – Narodenie Ježiša v Betleheme.

Naša adventná c...
Naša adventná cesta 8 Naša adventná cesta 8
Naša adventná c...
Naša adventná cesta 10 Naša adventná cesta 10
Naša adventná c...
Naša adventná cesta 7 Naša adventná cesta 7
Naša adventná c...
Naša adventná cesta 1 Naša adventná cesta 1

Vianoce v triede

Prečítané: 44x

Vianočný príbeh v triede

Všetky deti sa tešia na Vianoce. Zaiste, že najviac na darčeky, stromček, celkovú atmosféru rodinnej pohody, no každé dieťa veľmi rado nanovo počúva a prežíva príbeh narodenia malého Ježiša. Preto aj na hodinách náboženstva si žiaci jednoduchým spôsobom cez dramatizáciu priblížili blížiace sa udalosti Vianoc. Niektorí sa až tak vžili do svojej úlohy, že jeden prváčik oblečený za anjela - vo vedomí, že má krídla (papierové) - začal zlietať (skákať) zo stoličky. Tretiačka v jednoduchej žltej látke v úlohe kométy previedla troch kráľov cez celú triedu, aby našli cestu k Ježišovi. A veruže našli. Máme nádej, že aj všetky naše deti ju našli.

3
3 3
2
2 2
5
5 5
4
4 4

Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok?

Prečítané: 46x
Do celoslovenskej akcie pod názvom ,,Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok?", sme sa minulý rok nestihli zapojiť. Tento rok sme neváhali a usilovne sme hľadali informácie, ako pripraviť takéto škatule. Podmienkou bolo, aby si naši starkí a starké našli v krabici: 
- niečo sladké,
- niečo slané,
- niečo voňavé,
- niečo teplé,
- niečo na zábavu či zo srdca.
A tak sme vymýšľali čo tam vložíme, aby sme ich potešili.

Hoci sa na škole momentálne učí len prvý stupeň, vyzbierali sme, spoločne aj s pomocou zamestnancov školy, prekvapivý počet - 55 takýchto vianočných krabíc. Spojili sme sa s organizátorkami p. Helenou Németh, p. Gabikou Kačmarikovou a p. Natáliou Szunyogovou, ktoré si prevzali krabice. Takýto počet krabíc sa im takmer nezmestil do auta. Usmiaty 

Po skompletizovaní zoznamu dôchodcov sme 30 krabíc v sobotu 11.decembra odovzdali dôchodcom v Haniske a 25-tim krabiciam sa potešili zas dôchodcovia v Sokoľanoch.

Všetkým ,,darujúcim" srdečne ĎAKUJÚ dôchodcovia z Hanisky a Sokoľan. 

2. ročník
2. ročník 2. ročník
4.B
4.B 4.B
1.A
1.A 1.A
3.B
3.B 3.B

Deti deťom - Mikuláš v detských domovoch

Prečítané: 43x
,,Mikuláš, Mikuláš, pôjdeš ku všetkým deťom zas?" Aj takúto otázku si opäť kládli deti v našej škole. A tak sme sa mu rozhodli pomôcť. Vyzbierali sme neuveriteľný počet - 106 mikulášskych balíčkov naplnených sladkosťami, ktoré sme odovzdali deťom v detskom domove v Košickej Novej Vsi a v Sokoľanoch. Balíčky im doniesol sám Mikuláš, ktorý prekvapil nielen deti, ale hlavne vychovávateľov a vychovávateľky. Na oplátku Mikuláš dostal krásne básničky. 

V Sokoľanoch s ...
V Sokoľanoch s pani vychovávateľkou V Sokoľanoch s pani vychovávateľkou
Krabice plné ba...
Krabice plné balíčkov Krabice plné balíčkov
Nachystané balí...
Nachystané balíčky Nachystané balíčky
Ideme potešiť d...
Ideme potešiť deti Ideme potešiť deti

Neprehliadnite


1) Venujte nám 2% z Vašich daní. 

Potrebné tlačivo na: http://zshaniska.sk/o-skole/povinne-zverejnovanie/ostatne.html


PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Operačný program vzdelávanie

Anketa

Nová stránka

Ako sa Vám páči nová stránka školy?

2
Chválitebná (2)
(0)
3
Dobrá (3)
(0)
0
Dostatočná (4)
(0)
0
Nedostatočná (5)
(0)
1
Výborná (1)
(0)
» Prejdite na anketu »
Nemáte povolenie hlasovať! Prihláste sa alebo si vytvorte konto.
Copyright © 2012 - 2022 ZŠ Haniska and design by za.jo.net