Projekt V4 pokračuje

Prečítané: 2191x

Projekt V4 „Šport je jazyk, ktorý zdieľa mládež vo V4“

Naša škola sa v školskom roku 2016/2017 zúčastnila v medzinárodnom projekte, ktorý dotoval Vyšehradský fond s názvom Hudba nepozná hranice. Vďaka veľkému úspechu medzi žiakmi aj učiteľmi skrsla myšlienka, aby sme pripravili „voľné pokračovanie“ tohto projektu, tie isté školy, len s inou témou. Základná škola v Haniske navrhla, že šport je téma, ktorá mládež oslovuje a zároveň spája a preto po komunikácii s partnerskými školami pripravila projekt. Podstatou projektu je, že žiaci z predchádzajúceho projektu a zároveň noví žiaci budú reprezentovať svoje školy v zahraničí a to v rôznych športoch. Naša škola bude hostiť 30 ľudí (7 žiakov z každej krajiny plus 2 sprievodné osoby) v dňoch 27.9.-1.10.2018. Máme pre nich pripravený pestrý program zameraný na šport, t.j. orientačný beh, výstup na Vyhliadkovú vežu pri Košiciach, prehliadku Košíc so sprievodcom, výlet do Vysokých Tatier spojený s túrou zo Štrbského plesa na Popradské pleso a napokon medzinárodné turnaje vo futbale, na ktoré budú srdečne pozvaní žiaci našej školy, rodičia, obyvatelia z Hanisky, Sokolian i Bočiara. Počas pobytu v ostatných krajinách si vybraní žiaci zmerajú sily aj v hádzanej v Maďarsku, v basketbale v Česku a vo volejbale v Poľsku. Do zahraničia tak vycestuje spolu 21 žiakov z našej školy plus 7 žiaci budú hostiť zahraničných žiakov v Haniske. Žiaci zažijú súťaženie, zábavu, spoznajú nových priateľov a ako komunikačný prostriedok sa bude používať v prevažnej miere angličtina. Projekt má trvanie 18 mesiacov a ZŠ Haniska je jeho koordinátorom.

Základné informácie o projekte

Projekt "Sport - the Language Young People in V4 Share" bol podaný 1. júna 2018 na schválenie. Pripravila ho naša základná škola, ktorá bude zároveň koordinátorom projektu. Projekt bude oficálne trvať od 20.9.2018 - 20.3.2020

17. augusta 2018 boli vyhlásené oficiálne výsledky a naplno sa rozbehla logistická príprava.

Tento projekt vznikol na podnet žiakov, ktorí sa zúčastnili V4 projektu "Music Knows No Borders", keďže mal veľký úspech. Vo výberovom konaní budú vybraní žiaci, ktorí boli súčasťou predchádzajúceho projektu (jedna z podmienok projektu) a noví žiaci, ktorí sú zdatní v športoch (futbal, basketbal, hádzaná, volejbal), ktorých anglický jazyk je aspoň na komunikačnej úrovni a ktorí sú disciplinovaní a ochotní reprezentovať našu základnú školu. V Haniske bude 7 žiakov hosťovať žiakov z Maďarska, Česka a Poľska, pričom do každej z týchto krajín vycestuje taktiež 7 žiakov. Celkovo sa do projektu takto zapojí 28  žiakov z našej základnej školy.

Už 27. septembra 2018 privítame u nás hostí, na ktorých čaká bohatý športový a kultúrny program. Projekt vyvrcholí vzájomnými futbalovými zápasmi v nedeľu poobede 30. septembra 2018, ktoré sa budú konať na multifunkčnom ihrisku. Týmto pozývame všetkých priaznivcov a fanúšikov tohto športu - žiakov našej školy, rodičov, obyvateľov Hanisky, Sokolian a Bočiara, každého, kto má chuť povzbudiť mladých športovcov. Ste srdečne pozvaní na toto výnimočné športové podujatie!

Prvá medzinárodná výmena žiakov Haniska, Slovensko 27.9.-1.10.2018

Od 27. septembra 2018 bola naplánovaná prvá mobilita zahraničných žiakov na Slovensku. Celý september sme zabezpečovali všetko nevyhnutné a potrebné: ubytovanie, stravu, dopravu a program pre našich hostí. Prišli v popoludňajších hodinách a všetci bez problémov našli ubytovanie na Kováčskej ulici v Košiciach, penzión Grand. Pomohli sme im s ubytovaním, žiaci sa bez väčších problémov pekne rozdelili do 4-lôžkových izieb. Nasledovalo privítanie účastníkov projektu Sport – the Language Young People in V4 Share pani riaditeľkou Mgr. Helenou Borufkovou. Keďže žiaci z Česka a Poľska mali za sebou dlhú cestu, večera bola rýchlo zjedená. Po večeri sme navrhli prechádzku večernou Hlavnou ulicou v meste, čo ich veľmi nadchlo. Aj učitelia aj žiaci boli centrom mesta nadšení a veľmi ocenili to, že sme ich ubytovali priamo v centre mesta.

Na piatok doobeda bol naplánovaný výjazd do Hanisky. Najprv si všetci prezreli našu základnú školu a naozaj sa im veľmi páčila. Ako je zariadená útulne, ako je vybavená a ako ich naši žiaci srdečne privítali. Potom sme sa presunuli na Obecný úrad, kde si pán starosta Ing. Miloš Barcal pripravil privítanie učiteľov a prípitok s nealko šampanským, mal pripravené reprezentačné tematické darčeky pre hostí a previedol nás obcou Haniska vo svojej prezentácii. Po návšteve na úrade sme sa vrátili do školy, kde sa žiaci nastúpili na úvodný športový ceremoniál, ktorý bol dojemne pripravený – vlajkonosiči, oheň, privítanie v krojoch soľou a chlebom, slávnostný športový sľub, ktorý zložil kapitán každého družstva vo svojom jazyku. Žiaci boli oboznámení s pravidlami orientačného behu a pripravili sa na preteky. Tie pripravil a zorganizoval na vysokej úrovni pán Ing. František Papuga, ktorému sme vďační za úžasný športový zážitok. Žiaci súťažili zo všetkých síl a prvých 5 najlepších časov sa družstvu zrátalo a ako víťaz pretekov vyšiel tím zo ZŠ Haniska. Zaslúžený obed v školskej jedálni padol vhod a hosťom veľmi chutilo. Za obedom pre nás prišiel objednaný autobus, ktorý nás zaviezol späť do penziónu v Košiciach, kde sa žiaci nachystali na komentované sprevádzanie po centre Košíc, ktoré si pre nás pripravil Mgr. Milan Kolcun. Pán starosta ukončil hodinovú prehliadku pozvaním do cukrárne a všetci sme si vychutnali prvú jesennú zmrzlinu. Keďže témou projektu je šport, ktorý deti V4 určite spája, pretože v nich vytvára aj zdravú súťaživosť aj nové priateľstvá, po večeri sme mali objednaný bowling. Všetky družstvá súťažili s nadšením, ale najviac sa predsa len darilo pánovi starostovi, ktorý tam vytvoril nový rekord a ako gentleman pozval všetkých žiakov na pizzu. Okrem krásnych športových dojmov nám v ten deň prialo aj počasie, keďže bol nádherne slnečno a teplo.

V sobotu sme sa síce zobudili do sychravého rána, ale keďže sme mali naplánovaný výlet v Tatrách, mali sme nádej, že tam počasie vyjde. A tak aj bolo. Na Štrbskom Plese bolo síce chladno, ale ideálne na miernu túru, ktorá viedla lesom na Popradské pleso. Všetci zahraniční hostia boli ohromení krásou našich Tatier. Vyše hodinová túra bola pre všetkých úplne pohodová, žiaci sa cestou fotili a užívali si nádherné výhľady na naše zasnežené vrchy. Počas obeda sme sa dokonca tešili pohľadom cez okno chaty na „Vianoce“, keďže na chvíľu sa strhla chumelica, aby vzápätí vyšlo krásne slnko. Cestu späť do Košíc sme si krátili piesňami, kvízmi, hádankami a žiaci nevyzerali byť vôbec zničení , preto sme po večeri ešte vybehli na prechádzku do Mestského parku.

Nedeľa bola vyvrcholením nášho športového súťaženia, keď boli na multifunkčnom ihrisku naplánované vzájomné medzinárodné zápasy v malom futbale. Obišli sa bez väčších zranení a víťazom sa stalo oprávnene naše družstvo v zložení: Gabriel Čardáš, Daniel Takáč, Radko Lacko, Veronika Liptáková, Simona Jochmannová a Viktória Kašková. Žiaci našej školy ako aj ich rodičia povzbudzovali všetky tímy, transparenty boli nachystané, atmosféra bola priateľská, pán učiteľ Varga bol spravodlivým rozhodcom a všetci si to užili. Na poobedie sme mali v pláne výlet na Vyhliadkovú vežu pri Košiciach a keďže počasie bolo slnečné a jasné, naskytol sa nám priam ukážkový pohľad na druhé najväčšie mesto Slovenska. Po večeri si žiaci spravili v hale penziónu diskotéku a spoločne si užívali ešte posledné chvíle.

V pondelok ráno po raňajkách prišlo lúčenie, smútok i slzy. Vytvorili sa krásne priateľstvá a zažili sa skvelé chvíle. Zahraniční učitelia vysoko ocenili bezchybnú organizáciu celého pobytu, výbornú atmosféru, priateľskú pohostinnosť a napokon aj krásy našej krajiny. A my, organizátori podujatia, sme boli spokojní a nadšení, že až na drobné zranenia vyplývajúce zo športu, celý pobyt u nás dopadol výborne, hostia sa šťastne vrátili domov a budú na čas strávený u nás ešte dlho spomínať.

Druhá výmena žiakov - Hradec nad Svitavou, ČR, 25.-29.4.2019

Po vyše pol roku intenzívnych príprav nadišiel čas na druhú výmenu žiakov. Tá bola podľa harmonogramu naplánovaná na koniec apríla 2019 v Česku. Naši vybraní 7 žiaci (Samuel Havrila, Šimon Rapčák, Šimon Doša, Rastislav Doša, Miriam Švarcová, Miriam Janoščáková a Sofia Bittóová) sa pravidelne zúčastňovali tréningov basketbalu a pripravili si zaujímavú prezentáciu pre svojich kamarátov z ostatných krajín na tému: Kto je naša najväčšia športová hviezda.

Ráno 25.4.2019 pre nás prišiel objednaný mikrobus, ktorý nás bezpečne doviezol do cieľa. Cesta bola dlhá - 600 km, ale ubiehala nám rýchlo, keďže sme sa na palube autobusu zišli dobrá partia. Nechýbal kopec smiechu a veľa dobrej nálady. Podvečer sme dorazili na miesto, pred školou nás už čakala pani riaditeľka, Mgr. Eliška Hartmanová a jej kolegyne, Mgr. Milena Bauer a Mgr. Marcela Bartošová, ako aj českí žiaci, účastníci projektu. Spolu s nami prišli na hotel Otakar v Hámroch, 17 km od Hradca nad Svitavou. Hotel je situovaný v nádhernom prostredí, v prírode, ďaleko od civilizácie. Prvý dojem bol skvelý. Po večeri sme si zahrali stolný futbal a napriek únave z cesty sme vydržali v družnom rozhovore do polnoci.

V piatok ráno sme po raňajkách vyrazili smer Hradec nad Svitavou. V Spoločenskom dome na nás už čakal pán starosta, pán Kamil Pavliš. Oficiálne nás privítala pani riaditeľka základnej školy a potom mal pán starosta príhovor a poskytol nám základné informácie o obci. Veľkosťou je skoro ako naša Haniska, žije v nej 1700 obyvateľov v 550 domoch. Mali pre nás prichystané aj chutné občerstvenie. Náš pán starosta, Ing. Miloš Barcal, spolu s manželkou sa pridali v rámci projektu k nám a miestny pán starosta sa im venoval väčšinu dňa.

Potom sme boli pozvaní na prehliadku základnej školy, ktorá je krásne zrekonštruovaná, svetlá a vkusne upravená. Urobila na nás výborný dojem. V jedálni nám ponúkli typické české jedlo: knedlo, vepro, zelí a po krátkom oddychu na hoteli sme sa vybrali na cca 5 km túru na hrad Svojanov. Hoci sa mnohým po dobrom jedle nechcelo, vďaka skvelej nálade a postupnému zbližovaniu sa žiakov zo všetkých štyroch krajín, nám cesta ubehla rýchlo. Z hradu sme mali krásny výhľad na okolité dedinky a prírodu, prezreli sme si nádvorie, dostali sme sa do veže, strávili sme tam približne hodinu. Vyše 10 km neodradilo väčšinu žiakov (vrátane a predovšetkým našich) zahrať si pred večerou futbal na ihrisku pred hotelom. Po večeri sme tentokrát nevydržali do neskorých hodín :)

V sobotu ráno sme už o 8 hod. vyrazili objednaným autobusom do Moravského krasu, ktorý je najvýznamnejšou krasovou oblasťou v strednej Európe. Sprevádzal nás tam samotný vedúci chránenej krajinnej oblasti Moravský kras, pán Leoš Štefka. Veľmi sme ocenili jeho fundované a zaujímavé sprevádzanie. Prezreli sme si novopostavený Dom prírody Moravského krasu, ktorý je vybudovaný lákavo a interaktívne pre mladších i dospelých návštevníkov. Okrem toho nám umožnili si pozrieť legendu o Macoche a 3D kino o krásach tejto chránenej oblasti. Následne sme mali obed v reštaurácii Zámecký mlýn. Potom už nasledoval top program v podobe návštevy Punkevní jeskyne, kde sme obdivovali bohato zdobenú jaskyňu a plavili sa na loďkách. Svojou impozantnosťou nás ohromila očakávaná priepasť Macocha a jej hĺbka 138 m. Pán Štefka nám urobil zopár spoločných fotografií a lanovkou sme sa vyviezli nad priepasť a pozreli si ju z inej perspektívy.

V odpoludňajších hodinách sme dali priestor shoppingovaniu v obchodnom centre Olympia v Brne. Každý si prišiel na svoje - či fanúšik nákupov, fast foodu, alebo dobrej kávy :). Približne hodinová cesta domov bola možnosťou "dobitia si bateriek" pre väčšinu žiakov a tak sme večer opäť vládali hrať stolný futbal, šípky a počúvať hudbu pri príjemných rozhovoroch.

Nedeľa bola najmä pre žiakov už netrpezlivo očakávaná, keďže sa konal medzinárodný priateľský zápas v basketbale. Čo pán učiteľ Varga s našimi žiakmi natrénoval, sme už my (Mgr. Janka Franko a Mgr. Janka Ladomirjaková) už len "doťukli" dodaním odvahy a cenných rád :). Po vybojovaných zápasoch nad všetkými družstvami sme zvíťazili a okrem svelého športového zážitku sme si domov viezli poctivo odmakané zlato. Medaily, pohár a diplom našich malých-veľkých športovcov veľmi potešili. A zaslúžene - všetci odviedli skvelú prácu na svojom mieste, hrali tímovo a navyše fair-play. Česká sviečková ulahodila väčšine a po obede sme mali možnosť pozrieť si basketbalový zápas hráčov extraligy vo Svitavách. To bol skvelý zážitok! Po približne pol hodinke v hale sme šli ešte na prechádzku do Vodárenského lesa, prezreli sme si nádherne upravené cyklotrasy, ihriská a športové štadióny 18-tisícového mesta a deň ukončili rozlúčkou s kamarátmi.

V pondelok po raňajkách nadišiel čas na lúčenie, žiaci si vzájomne dali malé darčeky a sladkosti a vyrazili sme na dlhú cestu domov, mierne unavení, ale šťastní, že sa nestal žiaden úraz a nabití zážitkami a pozitívnymi emóciami.

Celé stretnutie bolo zorganizované na vysokej úrovni, hostitelia boli ústretoví, nápomocní a úžasne milí a sme veľmi radi, že vďaka športu sa stretli žiaci z V4, vzájomne sa obohatili a zažili niekoľko krásnych dní, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

Veľká vďaka, Eliška, Mili, Marcelka a celý tím. Cítili sme sa u vás skvelo!  

Tretia výmena žiakov – Galgahévíz, Hungary, 6.6. – 10.6. 2019
 
Začiatkom júna sme sa zúčastnili aj tretej výmeny žiakov z projektu V4 v Maďarsku. Naši vybraní 7 žiaci (Antónia Klemová, Veronika Olajošová, Lukáš Kuzma, Marko Oravec, Matúš Starších, Filip Novotný a Fabián Juhás) sa poctivo pripravovali na zaujímavý turnaj v hádzanej. Okrem toho venovali svoj čas aj dôkladnej príprave pri prezentácií v anglickom jazyku na tému: Naša krajina, naše Slovensko.

V poobedných hodinách dňa 6.6.2019 našu školu navštívili žiaci z Poľska, ktorí boli tiež súčasťou projektu. Po krátkej prestávke a rýchlom občerstvení sme všetci spolu nastúpili do mikrobusu a vybrali sa na cestu. Cesta netrvala dlho a o 3 a pol hodiny sme dorazili do nášho cieľa. Počas cestovania sa žiaci navzájom spoznávali, spievali si a zabávali. Nechýbal smiech a veľa dobrej nálady. Približne o 18:00 hod. sme dorazili na miesto, kde nás v príjemnej reštaurácii čakal pán starosta Vanó András, Vandornyikné Sára Ilona, veľmi príjemná tlmočníčka Ildiko Benik, milé kolegyne z ostatných krajín ako aj všetci účastníci projektu.

V piatok ráno sme hneď po raňajkách všetci spolu aj s pánom starostom vyrazili na prekrásny výlet do Budapešti. Veľkým autobusom sme sa presúvali takmer hodinu. Po príchode sme mali 2 hodinový rozchod v obrovskom nákupnom centre a následne nás čakal obed v špeciálnej reštaurácii, kde si každý z nás mohol vybrať z veľkého množstva jedál, dezertov, ovocia či zmrzliny. Po príjemnom pohladení chuťových pohárikov sme sa znova autobusom presunuli do centra Budapešti, kde sme mohli obdivovať krásu a kultúru rôznych pamiatok. Súčasťou nášho obdivovania bola aj návšteva maďarského parlamentu, ktorý sa pýšil nádhernými priestormi a je neodmysliteľnou zastávkou pri návšteve tohto veľkolepého mesta. Po celodennom zážitku z nádhernej Budapešti sme sa vo večerných hodinách vracali späť na penzión, kde dochádzalo k postupnému zbližovaniu sa žiakov zo všetkých štyroch krajín. Žiaci sa do neskorých hodín pekne zabávali, hrali medzi sebou rôzne súťaže a rozprávali sa.

V sobotu ráno sme sa prešli na futbalové ihrisko, kde nám žiaci z Maďarska spolu s pani telocvikárkou ukázali ich tradičnú hru v dedine Galgahéviz a tomto regióne. Následne sme sa naučili pravidlá hry a spoločne si medzi jednotlivými krajinami zahrali. V tejto špeciálnej hre „Méta Championship“ sme obsadili posledné miesto. Po výbornom obede sme sa opäť presunuli k nášmu ubytovaniu vo vedľajšej dedine s názvom Hévízgyork, kde mali žiaci dostatok priestoru na oddych, ich obľúbený volejbal a zábavu. Takmer po trojhodinovom oddychu sme sa mikrobusmi presunuli do dediny, kde sa konal folklórny festival, počas ktorého si mohli žiaci vyskúšať rôzne ľudové hry ako napríklad chodenie na chodúľoch, vyťahovanie drevených kociek, chytanie rybičiek, či hádzanie frisbee. Vo večerných hodinách nasledoval voľný program, skrývačky, počúvanie hudby a nekonečné rozhovory.

Nedeľa bola najmä pre žiakov už netrpezlivo očakávaná, keďže sa konal medzinárodný priateľský zápas v hádzanej. Po raňajkách sme sa veľkým autobusom presunuli do obrovskej športovej haly, kde sa mali jednotlivé zápasy odohrávať. Za pomoci dobre premyslenej stratégie, cenných rád, dodaním odvahy a podpory pána učiteľa Ing. Gejzu Vargu a pani učiteľky Mgr. Denisy Furmanovej sa žiakom po tvrdej drine podarilo obsadiť 3.miesto. Po vybojovaných zápasoch nasledovalo vyhodnotenie a odovzdávanie diplomov, medailí a víťazných pohárov, ktoré určite každého z nás potešili. Po návrate na naše ubytovanie nás už čakal pripravený bazén, kde si mohli žiaci oddýchnuť a dobiť sily po náročných výkonoch. Výborné rizoto a typické maďarské klobásky ulahodili väčšine, plné brucho dopomáhalo k pokojnej atmosfére pri jednotlivých prezentáciách a výborná hudba poskytovala dostatočný priestor na vychutnanie si dobrej zábavy a diskotéky. Bol to skvelý a nezabudnuteľný zážitok 

V pondelok po raňajkách nadišiel čas lúčenia, žiaci si vzájomne vymenili malé darčeky a so slzami v očiach za svojimi zahraničnými kamarátmi sme vyrazili na cestu domov.

Celý pobyt v Maďarsku bol zorganizovaný na vysokej úrovni s bohatým programom, s nápomocnými a ústretovými hostiteľmi, úžasne milými ľuďmi a v neposlednom rade s vybranými deťmi. Sme veľmi radi, že vďaka športu sa stretli žiaci z projektu V4, vzájomne sa obohatili a zažili niekoľko krásnych dní, na ktoré budú ešte dlho príjemne spomínať.

Veľká vďaka patrí pánovi starostovi, Ildiko a celému tímu. Cítili sme sa u vás skvelo! Ďakujeme!

Štvrtá výmena žiakov v projekte V4, Dabrowa nad Czarna, 3.-7.10.2019

Po viac ako roku od začiatku projektu čakala na sedem žiakov z každej partnerskej krajiny posledná výmena. Tá sa uskutočnila v dňoch 3.-7. októbra 2019 v poľskej škole v Dabrowa nad Czarna. 

Vo štvrtok 3.10.2019 v čase začiatku vyučovania sa pre nás zastavil autobus z Maďarska a čakala nás dlhá, takmer 7-hodinová cesta. Už počas cestovania sa začali opatrne vytvárať priateľstvá. Do Dabrowy nad Czarna sme pricestovali až pred večerou. Večer sa všetci žiaci navzájom zoznámili, keďže sme boli všetci ubytovaní v škole na vrchnom poschodí. 

V piatok ráno po raňajkách sme boli pozvaní na obecný úrad v Alexandrowe, kde nás privítal pán starosta Pawel Mamrot a riaditeľka Kultúrneho centra, p. Anna Piekarz. Mali pre nás pripravenú stručnú prezentáciu o regióne Alexandrow a rovnako aj zhrnutie celého projektu. Na námestí sme si urobili spoločnú fotografiu a potom šli naspäť do školy, kde na nás už čakal obed. Po krátkom oddychu sme sa vybrali do Olympijského centra Spala, kde sú mnohé športoviská a pripravujú sa tam olympionici z celého Poľska. Bol to skvelý zážitok vidieť tak perfektne vybavené športové centrum. Po večeri si dali všetci žiaci prípravné zápasy vo volejbale do neskorých večerných hodín.

V sobotu ráno sme však museli vstávať skoro, pretože sme autobusom cestovali takmer 4 hodiny do soľnej bane Wieliczka. Pre väčšinu z nás to bolo po prvýkrát, takže to bol úžasný zážitok. Zišli sme vyše osemdesiat poschodí dole pod zemský povrch a začala sa takmer 3-hodinová prehliadka krásnej a rozľahlej bane. Návštevnosť bane je hustá, všade bolo veľa turistov, ale prehliadka stála za to. Nezabudnuteľný bol aj obed v hĺbke 133 m pod zemou. Všetkým sa slávna soľná baňa veľmi páčila. Cesta späť do školy zbehla rýchlo, žiaci už živo komunikovali a opäť sa tešili na večerný tréning, ktorý si tiež patrične vychutnali.

V nedeľu nadišiel deň, keď sa doobeda odohrával očakávaný turnaj vo volejbale. Všetky družstvá boli pripravené na úrovni, celý turnaj sa niesol v priateľskej atmosfére a naši žiaci Samuel Szunyog, Jakub Šamko, Lukáš Skvašík, Sarah Majorošová, Sára Hudáková, Eliška Koščová a Klaudia Iglaiová napokon zaplatili nováčikovskú daň a skončili na štvrtom mieste. Napriek tomu si všetky zápasy užili, bojovali statočne a boli to vyvážené súboje. Po obede sme sa presunuli do neďalekého kultúrneho centra, kde mali v ten deň Medový festival. V úvode slávnosti nás pán starosta a miestni politici privítali, ocenili a poďakovali za úspešný projekt V4, ktorý spojil toľko mladých ľudí a mal pre všetkých partnerov veľký význam. Pán starosta vyslovil túžbu pokračovať, resp. vymyslieť ďalší projekt, ktorý by podporil medzinárodnú spoluprácu a priateľstvo. Potom nám miestni včelári povedali niekoľko zaujímavostí o výrobe medu, vosku, atď. a žiaci si mohli vyrobiť vlastnú sviečku. Večer ešte pokračovali v hraní volejbalu.

Pondelok ráno sa už niesol v duchu rozlúčky. Všetci sme boli smutní, že sa musíme rozísť, ale zároveň spokojní, ako celý projekt dopadol a že splnil účel.

Týmto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na ňom podieľali a prispeli tak ku krásnemu dielu. Žiaci V4 sa vďaka športu stali priateľmi a do života si nesú pekné spomienky. Spolu sa na tomto projekte zúčastnilo 28 žiakov z každej krajiny V4, čiže 112 žiakov z Maďarska, Česka, Poľska a Slovenska. 
Poďakovanie patrí aj Vyšehradskému fondu, ktorý náš projekt považoval za prínosný a poskytol nám na neho financie.
 

Neprehliadnite


1) Venujte nám 2% z Vašich daní. 

Potrebné tlačivo na: http://zshaniska.sk/o-skole/povinne-zverejnovanie/ostatne.html


PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Operačný program vzdelávanie

Anketa

Nová stránka

Ako sa Vám páči nová stránka školy?

2
Chválitebná (2)
(0)
3
Dobrá (3)
(0)
0
Dostatočná (4)
(0)
0
Nedostatočná (5)
(0)
1
Výborná (1)
(0)
» Prejdite na anketu »
Nemáte povolenie hlasovať! Prihláste sa alebo si vytvorte konto.
Copyright © 2012 - 2023 ZŠ Haniska and design by za.jo.net