feed-image

December 2021 v ŠKD

Prečítané: 37x
Každý rok je už tradíciou, že sa naše deti z ŠKD podieľajú na vytvorení radostnej mikulášskej atmosféry. S radosťou vyrábali z papiera sv. Mikuláša podľa ich predstáv, červené čižmičky, ktoré sa naplnili sladkými dobrotami. Ručne vyrobenými ozdobami sme si ozdobili okná a vianočný stromček, pod ktorým sa každý deň objavili nové hračky a spoločenské hry. Vianočnú atmosféru sme si doladili vianočným vencom, ktorý nám skrášlil triedy. Sneh nám v tomto mesiaci veľmi neprial, ale aj tak sme nelenili a snehuliakov si vyrobili. V takom chladnom počasí sme nezabudli na vtáčiky, kde nám pomohol aj zručný dedko a vyrobil nám čarovnú búdku.

7
7 7
5
5 5
9
9 9
Vianočné
Vianočné Vianočné

November 2021 v ŠKD

Prečítané: 43x

Začiatkom mesiaca deti v ŠKD vyrábali nehasnúce sviečky, ktoré ožiarili svetielkom celú triedu a srdiečka pri príležitosti sviatku „Dušičky“.

Bláznivo-odvážny deň sme si vychutnali v štýle Halloween, tvorbou zaujímavých masiek, strašidelných postavičiek –Frankenstein, Múmia, Úpir. Nezabudli sme ani na tradičné oranžové tekvice z papiera a 3D Sovičky.

Československo má talent. Táto televízna súťaž inšpirovala aj naše deti, ktorým sme v jednotlivých oddelenia pripravili súťaž: „ŠKD má talent“. Kreativita našich talentov bola širokospektrálna – tanec, spev, kúzlenie, recitácia básni, či prezentovanie pozoruhodného nadania. Nechýbala nám ani štvorčlenná porota, ktorá spomedzi súťažiacich vybrala tých najlepších.

V Novembri nám sem tam aj slniečko prialo, tak sme využili jeho vitamín D pri hre na Indiánoch. Hlavičky nám ozdobovali nádherné hand-made čelenky s farebným indiánskym pierkom.

Aké obdobie prežívame pred Vianočnými sviatkami? Besedou na túto tému sme si pripomenuli Adventné obdobie a zároveň zhotovili adventné venčeky, ktorými si vyzdobili svoje domácnosti.

17
17 17
7
7 7
14
14 14
Sovičky
Sovičky Sovičky

Majstrovské zápasy

Prečítané: 69x
V septembri chlapci odohrali majstrovské zápasy proti týmto súperom: 

- 4.9.2021 sme vyhrali v ČANI 6:3
- 8.9.2021 sme doma porazili FK KECHNEC 6:3
- 19.9 sme prehrali v ŽDANI 1:0

Odohrali sme aj jeden prípravný zápas proti FK KECHNEC, kde sme bohužiaľ prehrali 12:5. Momentálne v ligovej súťaži patrí našim chlapcom 3. priečka.

September 2021 v ŠKD

Prečítané: 71x
JESEŇ, PANI BOHATÁ....

obdarila nás svojimi prírodninami. Deti zbierali gaštany v parku pred školou a v jednotlivých oddeleniach vytvárali rôzne mozaikové obrázky. Najkrajší bol strom priateľstva, ktorého korunu tvorili farebné opadané listy. nechýbali ani veselé šarkany, ktorými si deti vyzdobili triedu, či tradičná výtvarná súťaž: ,,Jeseň a jej krásne farby" - tentokárt deti kreslili obrázky v programe Skicár. Zasúťažili sme si aj o najkrajšiu ozdobu do kvetináča. 

Svojimi výrobkami sme urobili jesennú výzdobu školy.

10
10 10
13
13 13
11
11 11
2
2 2

Jún 2021 v ŠKD

Prečítané: 91x
1. jún - Medzinárodný deň detí, deň našich najmenších. Tento sviatok sme v ŠKD 4 oslávili rôznymi hrami, najviac ich oslovila hra stavanie pyramíd z plastových pohárov. Do týchto súťaží sa s radosťou zapojili všetky deti, a tak po ich úspešnom absolvovaní dostali diplom za odvahu a šikovnosť v súťažiach a sladkú odmenu. Pripomenuli sme si tiež, že prajeme všetkým deťom, nielen v Deň detí, ale po všetky dni, aby mali šťastné a spokojné detstvo. Aby boli zdravé a dostávali od svojich blízkych čo najviac lásky.

Pri príležitosti sviatku Dňa rodiny sa 13. júna 2021 pre občanov obce Sokoľany uskutočnila slávnosť. Do tejto akcie sa zapojili aj naše deti, ktoré svojimi ľudovými pesničkami a tancom spestrili kultúrny program. Boli to dievčatá v zložení: Emka Čonková, Julka Čonková, Dorotka Šamková, Terezka Imrichová, Saška Salvatová a Danielka Ferencová. Na harmonike ich hudobne sprevádzal Damián Kaško. Spomínané dievčatá svojimi ľudovými pesničkami vystúpia aj na slávnostnom ukončení školského roka 2020/2021 ZŠ v Haniske.

Podobne ako pre mamičky sme si vyrobili pre otcov krásne pozdravy aj s básničkou, a tak si uctili Deň otcov:

Najväčší hrdina
Ocko, možno o tom nevieš,
si môj veľký hrdina.
Aj keď občas prísne pozrieš,
vždy na Teba spolieham.
V živote sa nestratím,
lebo Teba, ocko, mám.

Nakoľko bol jún horúcim mesiacom, deti zo školských klubov ho trávili väčšinou v prírode. Nechýbali rôzne športové súťaže a hry v piesku. S trénerom Marcelom sa chlapci venovali hlavne tréningu a prípravám na zápasy. Na záver roka si deti zaslúžili aj sladkú mrazenú odmenu. 

Som prvý
Som prvý Som prvý
Hráme sa
Hráme sa Hráme sa
Darček pre ocka...
Darček pre ocka od chlapcov Darček pre ocka od chlapcov
15
15 15

Neprehliadnite


1) Venujte nám 2% z Vašich daní. 

Potrebné tlačivo na: http://zshaniska.sk/o-skole/povinne-zverejnovanie/ostatne.html


PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Operačný program vzdelávanie

Anketa

Nová stránka

Ako sa Vám páči nová stránka školy?

2
Chválitebná (2)
(0)
3
Dobrá (3)
(0)
0
Dostatočná (4)
(0)
0
Nedostatočná (5)
(0)
1
Výborná (1)
(0)
» Prejdite na anketu »
Nemáte povolenie hlasovať! Prihláste sa alebo si vytvorte konto.
Copyright © 2012 - 2022 ZŠ Haniska and design by za.jo.net