feed-image

Apríl 2022 v ŠKD

Prečítané: 297x

V mesiaci apríl sa uskutočnil zápis do 1. ročníka. Pre našich budúcich kamarátov sme vyrábali rôznorodé darčeky. Do tvorby sa zapojili všetky deti z ŠKD za pomoci svojich vychovávateľov.

V tomto mesiaci sme oslávili aj Deň Zeme kreslením na asfalt farebnými kriedami v areáli našej ZŠ. 

Apríl bol nabitý aj inými rôznymi udalosťami. Pripomenuli sme si, že tento mesiac patrí lesom. Vytvorili sme si rôzne koláže, vedomostné kvízy, zopakovali sme si druhy stromov. Zahrali sme sa rôzne ekohry prírode. Medzi nimi bola aj hra "Strom ako kompas".

Veľkonočnú náladu sme si vytvorili pestrofarebnou výzdobou, do ktorej sme zahrnuli veľkonočné symboly ako: zajačik, kuriatko, farebné kraslice. V rámci toho sme uskutočnili besedu.

Dobrovoľnými príspevkami sme podporili "Deň narcisov". Tento mesiac sme zavŕšili športovým súťaživým popoludním medzi oddeleniami v ŠKD.

21.3. Svetový deň Downovho syndrómu

Prečítané: 172x
Decká zo školského klubu sa v rámci dňa Svetového dňa Downovho syndrómu zapojili do ponožkovej výzvy a zorganizovali si ponožkovú módnu prehliadku. Aj takýmto spôsobom vyjadrili podporu a empatiu deťom s Downovým syndrómom.  

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4

Marec 2022 v ŠKD

Prečítané: 414x

„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“ (Marcus Tullius Cicero)

V mesiaci marec sme sa venovali knihám, hravému čítaniu, čítaniu s porozumením a návšteve knižnice. Zaujímavou činnosťou sa pre deti stala práca v knižnici, kde sa oboznámili s rôznymi žánrami kníh, vyrábali záložky do kníh, písali priateľský list kamarátom do Českej republiky, rozprávali o „Mojej obľúbenej knihe“ a následne ilustrovali svoju knihu.

Nezabudli sme na významné sviatky MDŽ a Deň učiteľov, pri ktorých deti spestrili deň oslávencom krásnym pozdravom a voňavým kvietkom z farebného papiera. Privítali sme prvé sťahovavé vtáky - tvorili sme bocianov z vatových tampónov, maľovali a spoznávali jarné kvietky.

Pri príležitosti osláv Svetového dňa Downovho syndrómu sa deti z ŠKD dozvedeli veľa zaujímavých informácií o tomto ochorení. Rozprávali sme sa o odlišnosti, tolerancii a akceptácii týchto ľudí, ktorí sú iní, ale predsa sú ako my. V tento deň sme si na znak podpory, obuli rozdielne ponožky. Urobili sme si viaceré spoločné aktivity. Spoločne sme sa zhodli, že slnko svieti na všetky deti rovnako.

Dňa 22. marca si každoročne pripomíname „Svetový deň vody“. Voda je pre život dôležitá, bez nej život nemôže existovať. Do tejto akcie deti prispeli krásnymi výtvarnými dielami o vode, ktoré zdobia jedáleň. Každý z nás si musí uvedomiť, že voda je vzácny dar.

Popri milým povinnostiam sa stihneme aj zahrať, športovať, vyrobiť darčeky pre budúcich prváčikov a vyzdobiť školu jarnou dekoráciou. Veď posúďte sami, aké mame šikovné deti v našej škole...

Puzzle
Puzzle Puzzle
Kreslíme rozprá...
Kreslíme rozprávkové postavičky Kreslíme rozprávkové postavičky
Moja obľúbená k...
Moja obľúbená kniha Moja obľúbená kniha
Ponožková výzva
Ponožková výzva Ponožková výzvaFebruár 2022 v ŠKD

Prečítané: 382x

Valentín je lásky čas,
srdce v nás bilo ako drak.
Od zásnub až po svadbu,
zažili sme veľkú srandu.
Masky sme si tvorili,
na fašiangy sa chystali.
Kravaty, škrabošky, ozdoby
sa nám na karneval hodili.
Zvieratká sme v školskej ZOO navštívili,
aj sa ich trošku vyľakali.
Nebáli sme sa až tak veľmi,
veď sa z nich stali naši kamaráti.
Zábavný šport nás v triede lákal,
zdravého ducha nám do tela vnášal.
Bláznivý február sme si užili,
zážitky sme si domov nosili.

3d
3d 3d
Svadobné foto
Svadobné foto Svadobné foto
18
18 18
Tvoríme masky n...
Tvoríme masky na karneval Tvoríme masky na karneval


Január 2022 v ŠKD

Prečítané: 1009x

Január sme privítali spoznávaním štátnych symbolov a Slovenskej hymny, ktorá nám znela po hokejovom zápase Slovensko verzus Česko.

Zašportovali sme si v telocvični, posilňovni a otužili sme sa zimnými hrami v prírode. Aj keď je tohtoročná zima skúpa na snehovú nádielku, zabavili sme sa eskimáckymi hrami: snežné stopy, snehové meteority, stavanie iglu a psími záprahmi.

Zimu sme si preniesli aj do triedy a vymodelovali si nemrznúce iglu z lega, či  realizovali uchvacujúcu guľovačku, guľami z novinového papiera.

V tvorivej dielni deti vyrábali snehuliaka z vatových tampónov, čarokrásne vtáčie búdky z tvrdého papiera, vlastné pexesá a vystrihli si snehové vločky.

Zážitkovú hodinu sme strávili v školskej knižnici, pri  besede „O darovanej knihe“, pri ktorej deti ilustrovali knihu podľa svojich predstáv.

4
4 4
Snehová búrka v...
Snehová búrka v triede Snehová búrka v triede
5
5 5
14
14 14

Neprehliadnite


1) Venujte nám 2% z Vašich daní. 

Potrebné tlačivo na: http://zshaniska.sk/o-skole/povinne-zverejnovanie/ostatne.html


PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Operačný program vzdelávanie

Anketa

Nová stránka

Ako sa Vám páči nová stránka školy?

2
Chválitebná (2)
(0)
3
Dobrá (3)
(0)
0
Dostatočná (4)
(0)
0
Nedostatočná (5)
(0)
1
Výborná (1)
(0)
» Prejdite na anketu »
Nemáte povolenie hlasovať! Prihláste sa alebo si vytvorte konto.
Copyright © 2012 - 2023 ZŠ Haniska and design by za.jo.net